еМагазин

Tag : крлеж

Локално ТОП СТОРИИ

27-годишна жена од штипско починала откако ја каснал крлеж, неколку дена откако ѝ го извадиле дома

Редакција
27-годишна жена од с. Кучица, Штип починала откако ја каснал крлеж, информираше директорот на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), Шабан Мемети. Тој додаде дека на...