еМагазин

Tag : Крошопек

Локално

Претрес во Крушопек, приведено едно лице за недозволено поседување оржје

Редакција
На 07.04.2021 околу 08.00 часот во с.Крушопек, скопско, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода М.С.(26) од с.Крушопек,...