еМагазин

Tag : Куамново

Македонија

Секоја родилка позитивна на корона вирусот во болницата во Куманово може безбедно да се породи

Редакција
Во Одделението за гинекологија и акушерство во Куманово се почитува протоколот и постои посебен дел за изолација каде секоја родилка која е позитивна на коронавирусот...