еМагазин

Tag : кумановци

Локално

Двајца кумановци го ограбиле татка си: Му зеле 20.000 долари и 400.000 денари

Редакција
СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.С.(29) и А.С.(17), двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнени за сторено кривично дело „разбојништво“, информира МВР. На...