еМагазин

Tag : Кунстхале

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

За првпат голема изложба во Кунстхале Виена со дела од вредната колекација на Музејот на современата уметност-Скопје

Редакција
Во престижниот простор Кунстхале Виена/Kunsthalle Wien Museumsquartier (кој е дел од Музеум Квартиер) еден од најголемите европски културни центри, на 20 април ќе биде отворена...