еМагазин

Tag : куп

Спорт

„Алкалоид“ со максимална победа во петтото коло на Европскиот Клупски Куп 2019

Редакција
„Алкалоид“ со максимален резултат 6:0 ја совлада екипата од Швајцарија „Zurich Schachgesellschаft“. Во овој меч шахистите на „Алкалоид“ покажаа најсигурна игра до сега и на...
Спорт

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД повторно на Европскиот Клупски Куп 2018 – трета година по ред во ист состав

Редакција
Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД, продолжува со настапите на Европскиот Клупски Куп, кој оваа година се одржува од 11 до 18.10.2018 година во Порто Карас, Грција. Во...