еМагазин

Tag : Квид-19

Свет

„Фајзер“ бара итно одобрување на таблета против Ковид-19, која ја намалува стапката на хоспитализација и смртност за 89 отсто

Редакција
Фармацевтска компанија „Фајзер“ денеска објави дека нејзината антивирусна таблета против Ковид-19 ја намалува стапката на хоспитализација и смртност за 89 отсто и бара нејзино итно...