еМагазин

Tag : лавчиња

Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) По повеќе од 20 години во скопската Зоолошка се родија три лавчиња

Редакција
По повеќе од 20 години во скопската Зоолошка се родија три лавчиња, соопштуваат од Град Скопје. Директорот на Зоолошката градина – Скопје, Кристијан Стаменов вели...