еМагазин

Tag : лавиза

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Новите жители на Скопје ЗОО се лавицата Акети и четирите бебиња ему птици

Редакција
Лавицата Акети од зоолошката во Берлин е нов жител во скопската градина. 12-годишната лавица пристигна во Скопје пред шест денови и веќе се прилагодува на животот во Скопје...