еМагазин

Tag : Лазар Личеновски

Локално

Поради направа што наликува на рачна бомба евакуирано училиштето „Лазар Личеновски“ во Скопје

Редакција
Направа што наликува на рачна бомба е пронајдена изутринава покрај автомобил на паркинг-просторот во близна на Средното уметничко училиште „Лазар Личеновски“ во Скопје, поради што...