еМагазин

Tag : лажен идентитет

Бизнис ТОП СТОРИИ

НБРМ апелира на внимателност: Непознати лица во име на Народната банка се обидуваат да извлечат корист од граѓаните

Редакција
Во изминатиов период, забележана е појава на испраќање електронски пораки до е-адреси на лица од Република Македонија со лажно претставување (англ. email spoofing), соопшти Народната...