еМагазин

Tag : Лејла Кадриу

Македонија

Вишото обвинителство ќе го испитува градењето водовод во Синичане и постапувањето на обвинителката Кадриу

Редакција
Случувањата во тетовско околу почеток на изградба на водовод ќе ги испитува и Јавното обвинителство на Република Северна Македонија (ЈОРСМ). Оттаму информираат дека Вишото јавно...