еМагазин

Tag : лебеди

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Црниот лебед се врати во Охридско езеро

Редакција
Црниот лебед Лилит кој една година беше исчезнат од Охридското езеро, се врати повторно на пристаништето. Двата црни лебеди Адам и Лилит беа подарок од...