еМагазин

Tag : легални ѕидови

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Скопје добива два „легални ѕидови“ за слободно користење од уличните уметници за пишување и цртање графити, сликање мурали

Редакција
Градот Скопје во рамки на кандидатурата за Европска престолнина за културата за 2028 година назначува два легални ѕидови за слободно користење од уличните уметници за пишување...