еМагазин

Tag : легло

Македонија

Само уште едно слободно легло на инфективното одделение во Куманово

Редакција
Пополнети се капацитетите на инфективното одделение во кумановската општа болница, соопштија денеска надлежните од установата. Од вкупниот капацитет од 18 легла, исполнети се седумнаесет, изјави...