еМагазин

Tag : ЛГБТИК

Свет ТОП СТОРИИ

Папата Франциск: Родителите да не ги осудуваат своите деца припадници на ЛГБТИК заедницата, туку да им пружат поддршка

Редакција
Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск изјави дека родителите не треба да ги осудуваат своите деца припадници на ЛГБТИК заедницата, туку да им пружат поддршка....