еМагазин

Tag : лица со оштетен вид

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Зоолошка градина Скопје- прва институција оспособена за лица со оштетен вид

Редакција
Денеска, директорот на Зоолошка градина-Скопје, Ѓорѓи Галетановски, одржа работен состанок со директорот на државното училиште за деца и младинци со оштетен вид-Горанчо Јакимов, секретарот на Национален сојуз на слепи, Стерија...