еМагазин

Tag : лична картна

Македонија

Од 1. јули ќе се издаваат пасоши со „Северна“

Редакција
Од 1. јули ќе се издаваат пасоши со новото уставно име – Република Северна Македонија, информираше министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Одговарајќи на пратеничко...