еМагазин

Tag : Лигата на нации

Спорт ТОП СТОРИИ

Македонија го победи Гибралтар во вториот меч во Лигата на нации

Редакција
Македонската фудбалска репрезентација ја оствари првата победа во новата сезона од Лигата на нации. Вчера на гостувањето кај Гибралтар, Македонија победи со 2:0. Оваа беше...