еМагазин

Tag : Лоазри

Локално

Лозарите од Тиквешко најавија блокирање патишта поради ниските цени на грозјето

Никола Осило
Лозарите од Тиквешко кои синоќа се собраа за да разговараат околу ниските цени кои винарите ги нудат за грозјето, одлучија да протестираат против игнорантскиот однос...