еМагазин

Tag : Лос Анѓелес

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Холивудска премиера на „Пајни: осамената елка“ – анимиран филм на кој работеше македонското студио „В Хаус анимејшн“

Редакција
Во Волф театарот, во рамки на реномираната Академија за телевизиски уметности и науки, и пред гости од светот на филмската индустрија, својата премиера ја имаше...