еМагазин

Tag : лути пиперчиња

Локално

Во Кавадарци натпревар во јадење лути пиперчиња

Редакција
Меѓународен натпревар во јадење лути пиперчиња „Супер лут предизвик” ќе се одржи денеска во Кавадарци. За најхрабрите, како што велат организаторите, предвидени се вредни награди....