еМагазин

Tag : М6

Техно

Семос Едукација и МАСИТ ги здружија силите да им овозможат на македонските компании побрз пристап до знаење за вештачката интелигенција

Редакција
Семос едукација со поддршка на МАСИТ и М6 едукативниот центар, одржа настан каде ги претстави најновите обуки за вештачка интелигенција, потребни за раст и развој...
БАШ НИ Е ЌЕФ

М6 Едукативен центар со нова програма за поттикнување на општествениот развој

Редакција
M6 Едукативниот центар започнува со спроведување на нова програма чија цел е поттикнување на општествениот развој и позитивна општествена трансформација во време на промени, информираат...