еМагазин

Tag : Маја Вељковиќ Пановска

ЖИВОТ

Актерката Маја Вељковиќ Пановска е нов в.д. директор на Драмски театар

Редакција
Актерката Маја Вељковиќ Пановска е нов в.д. директор на НУ Драмски театар Скопје, информираат од таму. Таа доаѓа на местото на досегашната директорка Катарина Коцевска...