еМагазин

Tag : Мајк Помпепо

Македонија

Американскиот државен секретар Мајк Помпео следната недела доаѓа во земјава

Редакција
Aмериканскиот државен секретар Мајк Помпео следната недела патува за Ватикан, Црна Гора, Северна Македонија и Грција, објави Стејт департментот. Во Северна Македонија Помпео ќе има...