еМагазин

Tag : МАД

Македонија ТОП СТОРИИ

Не смеете да дозволите надзорен инженер да решава што е културно наследство: Протест на МАД и ИКОМОС за законските измени за Бехтел и Енка

Редакција
Претставниците од Македонското археолошко друштво (МАД) и ИКОМОС Македонија на денешниот собир пред Собранието испратија апел до пратениците да спречат усвојување на измени во Законот...