еМагазин

Tag : Макавеев

Забава

(Видео) Почина култниот режисер Душан Макавеев

Редакција
Почина Душан Макавеев, еден од најпознатите режисери и сценаристи од постарата генерација во Србија. Роден во 1932 година, Макавеев зад себе остави огромен број краткометражни...