еМагазин

Tag : макеоднска црква

Балкан ТОП СТОРИИ

„Шах-мат на вселенскиот патријарх“: Што пишуваат грчките медиуми за признавањето на Охридската архиепископија за канонска

Редакција
„Вселенската патријаршија ја призна црквата на Северна Македонија како Охридска црква“; „Вселенска патријаршија: Охридската црква на Северна Македонија станува канонска“; „Вселенската патријаршија ја призна шизматичката...