еМагазин

Tag : мали хидроелектрани

Интервју

Анѓушев: Повеќе нема да видиме цени на електричната енергија под 80 евра за мегават час

Редакција
Цената на електричната енергија на берзите долгорочно ќе се стабилизира од 80 до 120 евра за мегават час, но мислам дека цела 2022 година нема...