еМагазин

Tag : малишевија

Македонија

Во Делчево три, во Берово четири нови случаи на Ковид-19

Редакција
Во Пијанец и Малешевијата продолжува растот на новозаразени со Ковид-19. Според денешната статистика во Делчево денеска повторно има нови тројца заразени, додека во Берово има...