еМагазин

Tag : Манастир Зрзе

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Галерија) Манастир Зрзе: Бисер на падините на планината Даутица, од каде што погледот одзема здив

Силвана Жежова
Првиот впечаток за манастирот „Св. Преображение“-Зрзе, кога му приоѓате од долината исполнета со сончогледови и полиња со тутун, е како некаков бисер да е закопан...