еМагазин

Tag : манстири

Македонија

(Фото) Луксузни лустери од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ се донираат во цркви и манастири

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, на својот Фејсбук профил објави фотографии од црква во селото Љубанци, каде од партијата донирале лустери, од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ,...