еМагазин

Tag : Маракана

Свет

Најпознатиот стадион во светот – бразилска „Маракана“ станува болница

Редакција
Бразилските власти одлучија спортскиот комплекс „Маракана“ да биде привремена болница за пациенти заразени со новиот коронавирус. „Маракана“ е најпознатиот фудбалски стадион во светот, кој двапати...