еМагазин

Tag : Марија Димитрова

Македонија

Единасетта жртва на корона вирусот во Штип

Редакција
Штипјанец на возраст од околу 55 години е 11 жртва во коронавирусот од тој град. Тој во Градската oпшта болница во „8 Септември“ во Скопје...