еМагазин

Tag : Марија Спасовска

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Ој, Вардаре македонски“ во изведба на Марија Спасовска шеста нумера од проектот „Македонијо во срце те носиме“

Редакција
Шестата по ред нумера од проектот „Македонијо во срце те носиме“ е во изведба на младата и талентирана Марија Спасовска. Станува збор за безвременската „Ој,...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Македонија 12. на Детската Евровизија, победи Полска

Редакција
Македонската преставничка на Детската Евровизија, Марија Спасовска со песната Дома се пласираше на 12. место. Победи Полска. Детската Евровизија се одржа во Минск, Белорусија. Фото/видео: Junior...