еМагазин

Tag : Марин Бабиќ

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина Марин Бабиќ-доајенот на македонското глумиште

Редакција
Синоќа во Скопје, по кратко и тешко боледување на 74-годишна возраст почина доајенот на македонското глумиште, Марин Бабиќ (1947 – 2022). Во 1971 година дипломирал...