еМагазин

Tag : Марина Шуманска

Македонија

Штипската модуларна болница преполна со пациенти, еден пациент почина

Редакција
Штипската модуларна болница е преполна со пациенти, во неа денеска се хоспитализирани 51 пациенти, а капацитетот и е за 47. Додадени се дополнителни четири кревети,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во болницата во Штип од Ковид-19 почина една пациентка, на кислородна поддршка се 28 лица

Редакција
Во штипскиот ковид ценгар се зголемува бројот на прегледи во дневната амбуланта, за 24 часа лекарите имале 50 прегледи, а под болнички третман се вкупно...