еМагазин

Tag : Марко Зврелевски

Македонија

Поранешниот државен јавен обвинител Марко Зврелевски сведочеше за „организаторите на 27 април“

Редакција
Со сослушување на сведоци предложени од одбраната на Владимир Атанасовски денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за организаторите на случувањата на 27 април...