еМагазин

Tag : Маршал Тито

Локално

Во Кочани се враќа името на улицата „Маршал Тито“

Редакција
Најстарата улица во Кочани, која пред четири години беше преименувана во „ВМРО“, ќе си го врати првичното име „Маршал Тито“. Советот на Општина Кочани на...