еМагазин

Tag : маршалот

Локално

Град Скопје организира „Историска тура со маршалот“, водич Војче Китановски

Редакција
Град Скопје денеска со почеток во 12 часот организира „Историска тура со маршалот“ околу објектите и наследството од југословенскиот период во Скопје. „Стартна точка е...