еМагазин

Tag : марухуана

Македонија

МВР заплени 36 килограми марихуана, приведени двајца кумановци

Редакција
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до ОЈО Велес поднесе кривична пријава...