еМагазин

Tag : маск

Свет ТОП СТОРИИ

Tвитер изгуби повеќе од половина од својата вредност откако го купи Маск

Редакција
Tвитер изгуби повеќе од половина од својата вредност во претходните шест месеци, односно откако Илон Маск ја презеде сопственоста на компанијата. Маск во допис до...
Свет ТОП СТОРИИ

Маск се откажа од купувањето на Твитер

Редакција
Американскиот милијардер и основач на Тесла и на Спејс Икс, Илон Маск соопшти дека се повлекува од договорот за купување на Твитер. Маск се повлече...