еМагазин

Tag : Народна партија

Македонија

ВМРО-Народна партија: Македонските граѓани кои имаат бугарски пасоши се чувствуваат загрозени поради ветото на Бугарија

Редакција
ВМРО-Народна партија со загриженост ги следи објаснувањата кои доаѓаат од соседна Бугарија со цел да го оправда катастрофалниот чекор со ставањето вето на европската перспектива...