еМагазин

Tag : Насер Руфи

Македонија

Сведок ги препозна двајцата напаѓачи на судењето за убиството на Саздовски

Редакција
Сведокот Миле Алексовски на судењето за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски денеска во судница ги препозна Бесир Беља и Скендер Демири, кои според обвинителниот акт...