еМагазин

Tag : насилслство

Македонија

Иванов: Небулозни се тврдењата дека се планирала воена состојба на 27 април

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов денеска ги отфрли како небулозни тврдењата дека вечерта на 27 април наводно подготвувал прогласување воена состојба. Тоа се, како што изјави, очаен...