еМагазин

Tag : Неџат Мехмедовиќ

Македонија

Нина Ангеловска предложена за министер за финансии

Редакција
Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва потврди дека ќе ја предложи Нина Ангеловска за министер за финансии. Ангеловска е коосновач и директор на...