еМагазин

Tag : невиност

Македонија

Специјалната обвинителка Ристоска за „Рекет“ и Јанева: Дејствијата на поединци не ги отсликуваат сите во СЈО

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Ленче Ристoска на денешната прес-конференција апелираше за побрзо расчистување на случајот „Рекет“, но и почитување на пресумпцијата на невиност. – Стоиме зад...