еМагазин

Tag : Ленче Ристовска

Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителката Ристоска била дискриминирана, Советот на обвинители треба да и се извини

Редакција
Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ја уважи претставката на обвинителката Ленче Ристоска и утврди дискриминација за нејзината апликација за позиција во Вишото обвинителство. „Комисијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поради измените на КЗ никој нема да одговара за прислушувањето, трошоците и за тие што прислушувале и за прислушуваните ќе ги платат граѓаните, вели Ристовска

Редакција
Како и во другите два претходни случаи на прислушување и во овој, за жал нема да имаме кривично правна разрешница и повторно нема да има...
ЖИВОТ

Ленче Ристовска, поранешната обвинителка на СЈО, чека близнаци

Редакција
Ленче Ристовска, поранешната обвинителка на Специјалното јавно обвинителство е бремена со близнаци. Информацијата ја соопшти новинарката Сашка Цветковска, која на Фејсбук сподели заедничка фотографија со...
Македонија

Обвинителката Ленче Ристоска порача дека со „панично движење се подлабоко се тоне во жив песок“

Редакција
„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење се подлабоко тоне во живиот песок“, напиша на својот Фејсбук профил на англиски јазик, специјалната обвинителка Ленче Ристоска....
Македонија

Специјалната обвинителка Ристоска за „Рекет“ и Јанева: Дејствијата на поединци не ги отсликуваат сите во СЈО

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Ленче Ристoска на денешната прес-конференција апелираше за побрзо расчистување на случајот „Рекет“, но и почитување на пресумпцијата на невиност. – Стоиме зад...