еМагазин
Image default
Македонија

Обвинителката Ленче Ристоска порача дека со „панично движење се подлабоко се тоне во жив песок“

„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење се подлабоко тоне во живиот песок“, напиша на својот Фејсбук профил на англиски јазик, специјалната обвинителка Ленче Ристоска.

Таа во статусот не посочи никого, но интересно е што тој доаѓа кратко по објавата дека Катица Јанева наредила да се претресуваат обвинителите при влез и излез од Специјалното јавно обвинителство.

Состојбата во СЈО кулминира деновиве по враќањето на Јанева од одмор, а сега јавноста е во исчекување на нејзиниот исказ за случајот „Рекет“, кој е закажан во вторник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Катица Јанева тврди дека не наредила претрес на обвинителите од СЈО

Фатиме Фетаи: „Сочно ја опцув Јанева поради нејзината наредба да не претресуваат полицајци на влез во СЈО“

„Се извинувам обвинителке Фетаи, ќе морам уште еднаш да ве претресам“: Твитер „врие“ од шеги за Фатиме и Јанева

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

КОД: Поранешни обвинители на СЈО осомничени за „злосторничко здружување“ заедно со Сеад Кочан

Редакција

Мелина, сопругата на Кичеец повикува на зачувување на интегритетот на нејзиното семејство

Редакција

Генералниот совет на ДУИ утре ќе одржи состанок

Редакција