еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Се извинувам обвинителке Фетаи, ќе морам уште еднаш да ве претресам“: Твитер „врие“ од шеги за Фатиме и Јанева

Ситуацијата, барем како што пренесуваат медиумите се вжештува. Специјалната обвинителка во заминување Катица Јанева издала наредба сите вработени да се претресуваат на влез и излез од зградата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фатиме Фетаи: „Сочно ја опцув Јанева поради нејзината наредба да не претресуваат полицајци на влез во СЈО“

Jанева им се заканила на обвинителите: Ако пропаднам ќе ве повлечам со мене!

На оваа одлука на Јанева жестоко реагираше нејзината колешка обвинителката Фатиме Фетаи.

Медиумите пренесуваат и дека Јанева им се заканила на обвинителите дека ако таа пропаднела ќе ги повлекла со себе.

Од Јанева за сега нема демант на овие информации, а твитерџиите си најдоа инспирација за нови шеги.

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Макрон вели дека е прерано за преговори со Македонија, Меркел се надева на компромис

Никола Осило

(Галерија) Кои се најдобрите кафулиња во Скопје

Редакција

Уметниците со неверување ја примија веста за смртта на Стефановски: Македонската драма го загуби својот Шекспир

Редакција